Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

SRRB jako účastník pouti Jdu za Broumov 2028

Strategická rada regionu Broumovsko se v rámci kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028 zúčastnila symbolické pouti vedoucí z Nowe Rudy až do Prahy.

Jak jste již možná zaznamenali, Broumov kandiduje na titul Evropské hlavní město kultury 2028 (více zde). Po dlouhých měsících příprav odevzdal tým kandidatury přihlášku a dne 12. října 2022 ji prezentoval před mezinárodní porotou.

Kolegyně z týmu kandidatury se rozhodly pojmout předání přihlášky kreativně a v duchu poutnictví propojit Broumovsko s hlavním městem pěší poutí (či poutí na kole). Dlouhá cesta, která vedla z Nowe Rudy (partner Broumova) až do Prahy, byla rozdělena na několik úseků, které poutníci – buď sami, nebo ve skupině – zdolávali v průběhu neděle 9. a pondělí 10. října. Zapojila se i Strategická rada regionu Broumovsko – podívejte se na fotky z našeho putování na trase z Červeného Kostelce až do Smiřic.

Další fotky a dojmy poutníků najdete ve článku na webu Naše Broumovsko.

Tak se pokochejte společně s námi a držte Broumovu palce! Už 14. října 2022 bude známo, zda Broumov postoupil do druhého kola soutěže.