Přejít na hlavní navigaci Přejít na změnu jazyku Přejít na vyhledávání

SRRB na setkání týkajícího se rozvoje cykloturistiky v Euroregionu Glacensis

Strategická rada regionu Broumovsko se 30. 8. 2022 společně se zástupci Společnosti pro destinační management Broumovska a města Police nad Metují zúčastnila setkání na krajském úřadě Pardubického kraje týkajícího se rozvoje a propagace cykloturistiky na území Euroregionu Glacensis.

Euroregion Glacensis je spojením regionálního sdružení měst a obcí Pomezí Čech, Moravy a Kladska na české straně a Sdružením obcí Kladské oblasti na polské straně. Je to nadnárodní dobrovolné zájmové sdružení měst a obcí a dalších právnických osob na území okresů Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Hradec Králové, Trutnov, Jičín, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Pardubice a Šumperk na české straně a powiaty kłodzki, ząbkowiski, wałbrzyski, strzeliński, świdnicki, dzierżoniowski a město Wałbrzych na polské straně. Jeho hlavním úkolem je podpora česko-polské přeshraniční spolupráce a rozvoje příhraničního území, která jsou spjata úzkými geografickými a historicko-politickými vazbami.

Setkání bylo svoláno s ohledem na blížící se spuštění nového programu přeshraniční spolupráce ČR – Polsko pro období 2021-2027, kdy se pomalu začínají tvořit nové společné projekty v oblasti cestovního ruchu.
Polská strana je velice aktivní v oblasti singletracků - provozuje síť více jak 200 km tras pod názvem Singletrack Glacensis a předpokládá realizovat další projekty. Zároveň má zájem spolupracovat na propagačních opatřeních v oblasti cyklodopravy jako celku.
Cílem schůzky byla vzájemná informovanost o možnostech dotační podpory v novém období a o potenciálních záměrech v oblasti singletracků a možnosti společné propagace cykloturistiky.